500g PANELA BIO

500g PANELA BIO

VYPREDANÉ

PANELA BIO TRSTINOVÁ ŠŤAVA

4 € incl. VAT

PANELA sA vyrába z cukrovej trstiny. Je to sladká ztuhnutá šťava z cukrovej trstiny. Na rozdiel od hnedého cukru má panela neporovnateľne bohatšiu škálu chutí a hlavně vúní, podobně ako med. Bez použitia chemických procesov (ako je např. rafinovanie) je výsledkom výživovo bohatý produkt, ktorý si na rozdiel od bieleho cukru uchovává všetky dôležité látky, ktoré obsahuje cukrová trstina.

PANELA je známá též pod názvy: chancaca, piloncillo, panocha, penuche, mascobado, azúcar de turbinado, jaggery, gur, rapadura, papelillo, raspadura, empanizao.

! Panela obsahuje 5x více minerálních látek než hnědý cukr a 50x více minerálních látek než bílý cukr !

Postup výroby Panely:

Vylisovaná šťáva z cukrové třtiny se nahřívá a postupně se odpařuje voda. Po té se "hmota" nadrtí do sypké podoby. Nahřívání probíhá při teplotě vyšší než je 42 stupňů.

Nutriční složení:

Sacharóza je hlavní složkou panely, s obsahem mezi 75 a 85% hmotnosti (ve vysušeném stavu). Dále v menší míře obsahuje glukózu a fruktózu. Obsahuje ve značné míře vitamín A, některé vitamíny skupiny B, vit.C, vit. D a vit. E. Z minerálních látek jsou nejvíce obsaženy vápník, železo, draslík, fosfor, hořčík, měď, zinek a mangan.

Vlastnosti a použití panely:

Jako sladidlo do různých nápojů, džusů, čajů, výluhů, čokolády, marmelád, sušenek, dezertů atd. Je výborným zdrojem energie při vyčerpání a zátěži.

Login