Raw Organické Kakaove maslo 1 kg

Raw Organické Kakaove maslo 1 kg

NOVINKA

Organické Raw Kakaové maslo VÁŽENÉ

25 € incl. VAT

25 € incl. VAT / g

Producer: Rawt

Bôby, ktoré sa používajú na výrobu nášho organického kakaového masla, sa pestujú v peruánskom amazone, v duchovnom dome kakaa. Naše Bôby sú 100% organická surová kakaová bobuľka Criollo, ktorá je cenená za vynikajúcu chuť na iných odrodách.

Naše produkty z kakaa nie sú pražené,ako holandsky spracované (alkalizované), takže sú surové. Toto kakaové maslo nebolo rafinované / deodorizované, čo znamená, že jeho úžasná čokoládová vôňa zostáva. Existuje množstvo použitia kakaového masla, ale najčastejšie sa používa na výrobu čokolády a výrobu domáceho mydla a hydratačných látok.

Cacao a Peru majú dlhú históriu spoločne s ovocím a bôbmi, ktoré požívali domorodci dlho predtým, ako boli vyvezené do celého sveta.

Existujú rôzne odrody kakaa, ale odroda Criollo rýchlo rastie v popularite vďaka svojej vyššej kvalite vyplývajúcej z väčšieho obsahu tuku. Vynikajúce peruánske kakao je vhodné pre agrolesnícke systémy, ktoré majú menší vplyv na životné prostredie v porovnaní s plantážami v západnej Afrike, kde sa typicky pestuje na priamom slnku s hnojivami. To viedlo k podstatnému odlesňovaniu a robí peruánske kakao udržateľnejšie..

Takmer celý kakaový priemysel v Peru je pestovaný malými držiteľmi, ktorí sa spoliehajú na týždenné zbery kakaa (hlavná úroda je od apríla do septembra, známa lokálne ako la cosecha grande) ako hlavný zdroj príjmov. Ich plodina sa potom predáva družstvám, ktoré pôsobia ako sprostredkovatelia; kakao sa potom spracuje v Peru predtým, ako sa prepraví do Limy a vyvezie do Spojeného kráľovstva, kde ho láskavo balíme predtým, než ju zašleme
Žiaden z našich kakaových výrobkov neobsahuje žiadne prísady ani konzervačné látky. To je 100% kakaové maslo, nič nie je pridané, nič sa neodstráni!

NUTRIČNE HODNOTY VYROBKU na 100g

Energia 2432kJ
581kcal
Tuk 99,9 g
z ktorých nasýtených 63g
Sacharidy 0 g
z toho cukry 0 g
Vláknina 0g
Proteín 0 g
Soľ 0g

Login