Raw Organické Kakao 1 kg

Raw Organické Kakao 1 kg

NOVINKA

Raw Organické kakao VÁŽENÉ

16 € incl. VAT

16 € incl. VAT / g

Producer: Rawt

Bôby, ktoré sa používajú na výrobu nášho organického kakaového prášku, sa pestujú v peruánskom amazone, v duchovnom dome kakaa. Naše Bôby sú 100% organická surová kakaová bobuľka Criollo, ktorá je cenená za vynikajúcu chuť na iných odrodách.

Naše produkty z kakaa nie sú pražené,ako holandsky spracované (alkalizované), takže sú surové. Toto kakaové maslo nebolo rafinované / deodorizované, čo znamená, že jeho úžasná čokoládová vôňa zostáva. Existuje množstvo použitia kakaového masla, ale najčastejšie sa používa na výrobu čokolády a výrobu domáceho mydla a hydratačných látok.

Cacao a Peru majú dlhú históriu spoločne s ovocím a bôbmi, ktoré požívali domorodci dlho predtým, ako boli vyvezené do celého sveta.

Existujú rôzne odrody kakaa, ale odroda Criollo rýchlo rastie v popularite vďaka svojej vyššej kvalite vyplývajúcej z väčšieho obsahu tuku. Vynikajúce peruánske kakao je vhodné pre agrolesnícke systémy, ktoré majú menší vplyv na životné prostredie v porovnaní s plantážami v západnej Afrike, kde sa typicky pestuje na priamom slnku s hnojivami. To viedlo k podstatnému odlesňovaniu a robí peruánske kakao udržateľnejšie..

Takmer celý kakaový priemysel v Peru je pestovaný malými držiteľmi, ktorí sa spoliehajú na týždenné zbery kakaa (hlavná úroda je od apríla do septembra, známa lokálne ako la cosecha grande) ako hlavný zdroj príjmov. Ich plodina sa potom predáva družstvám, ktoré pôsobia ako sprostredkovatelia; kakao sa potom spracuje v Peru predtým, ako sa prepraví do Limy a vyvezie do Spojeného kráľovstva, kde ho láskavo balíme predtým, než ju zašleme
Žiaden z našich kakaových výrobkov neobsahuje žiadne prísady ani konzervačné látky. To je 100% kakaové maslo, nič nie je pridané, nič sa neodstráni!

NUTRIČNÉ HODNOTY

Energia 1748kJ
417.4kcal
Tuk 11,5 g
z ktorých nasýtený 6,4 g
Sacharidy 54,4 g
z toho cukry 1,4 g
Vláknina 5,1 g
Proteín 24,1 g
Soľ 0g

Login