Späť

Biomila - slovenské biopotraviny

Pridané: 15.10.2015 00:21:25 Počet zobrazení: 1010

15 Október 2015

BIOMILA je značka slovenských biopotravín. Ale zároveň je to aj spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá na Myjave vyrába biopotraviny značky Biomila®.
Spoločnosť Biomila spol. s r.o. prevzala, ako dcérska spoločnosť Ekotrendu Myjava spol. s r.o., obchodnú a výrobnú činnosť. Vyšla tak v ústrety spotrebiteľom, ktorí poznajú značku Biomila® a vyhľadávajú kvalitné domáce produkty.
Naša vízia

Cieľom spoločnosti je prinášať biopotraviny ako alternatívu ku konvenčným potravinám pre ľudí, ktorým záleží na zdravom spôsobe života a na prírode, v ktorej budú vyrastať ich deti. Našim heslom je „Objavte chuť a silu prírody".

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. pôsobí na myjavských kopaniciach, kde spracúva najmä špaldovú pšenicu, liečivé byliny a jablká dopestované v systéme ekologického poľnohospodárstva. Spoločnosť má vlastnú cestovináreň, baliareň a veľkosklad. Ponúka široký sortiment biopotravín (značky Biolinie, Bioharmonie, Sonnentor, Biopekárna Zemanka, Dobré časy, NaturGreen, IsolaBio, Koldokol, a iné) i ekologickej drogérie a kozmetiky (feel eco, Sonett, Naturfyt), odbornú literatúru a doplnkový sortiment (vankúše, reklamné predmety).

Tím Biomila
Spoločnosť Biomila spol. s r.o. zamestnáva ľudí v regióne Myjavy. V rámci tímovej kultúry sa usilujeme o priamu, otvorenú komunikáciu, vzájomnú dôveru a férovú spoluprácu. Neustále na sebe pracujeme a vzdelávame sa.

Politika kvality
Každá prevádzka spoločnosti je schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a zároveň je kontrolovaná Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou, ktorá vykonáva časté audity a odbery vzoriek. Výroba a spracovanie prebieha v súlade s požiadavkami Systému kvality HACCP. To znamená, že je neustále kontrolovaná hygiena pri výrobe a kvalita výrobkov. Výrobné prevádzky, v ktorých sa výrobky Biomila® spracúvajú majú certifikovaný Systému kontroly kvality ISO 22000:2005.

Partneri
Spoločnosť Biomila spol. s r.o. spolupracuje s rôznymi dodávateľmi bioproduktov na Slovensku (Agrokarpaty Plavnica, Createc Zvolen, Búšľak Oil, CIBI, Inwex), v Čechách (PRO-BIO, o.s. Staré Město, Sonnentor Čejkovice, Koldokol, Biopekárna Zemanka), ale tiež v Španielsku (Laboratorios Almond, S.L.). Spoločnosť je jedným z najväčších distribútorov bioproduktov na Slovensku. Dodáva do obchodných sietí (Kaufland, BILLA, dm drogerie markt, COOP Jednota, METRO, CBA, Labaš), do špecializovaných predajní zdravej výživy, vybraných lekární, ale aj do e-shopov. Viacerí výrobcovia bio potravín používajú suroviny od spoločnosti Biomila spol. s r.o. na výrobu vlastných produktov (Zelená a Modrá, ERI, a.i.). Spoločnosť tiež využíva formy priameho predaja prostredníctvom trhov, výstav, prezentácií spojených s ochutnávkou a tiež v rámci internetového predaja .

Hlavným výrobným programom spoločnosti je špaldová pšenica a výrobky z nej pod značkou Biomila®

Prihlásenie